inşirah suresi

inşirah suresi meali

İnşirah Suresi'nin Türkçe Meali (Anlamı) bir çok kaynakta farklı yorumlanmaktadır. Ancak tüm kaynakların inşirah suresi meali aynı anlamı taşımaktadır. Sadece anlatım biçimi farklıdır.
 1. Senin için bağrını açmadık mı? (Elem neşrah leke sadrek)
 2. Senden o yükünü indirmedik mi? (Ve vada'na 'anke vizreke )
 3. O sırtında sana eziyet veren yükünü? Elleziy enkada zahreke
 4. Senin şanını yüceltmedik mi? (Ve refa'na leke zikreke)
 5. Demek ki, her zorluğun yanında bir de kolaylık var. (Feinne me'al'usri yüsren)
 6. Evet o zorlukla beraber bir de kolaylık var! (İnne me'al'usri yüsren)
 7. Bu yüzden boş kaldığında yine kalk yorul! (Feiza ferağte fensab) 
 8. Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O'na doğrul! (Ve ila rabbike ferğab)

Yorum Yaz

Lütfen dularınızı, dileklerinizi, şükürlerinizi bizimle paylaşınız.
Yorumunuz:

Adınız:

 • 2016-12-11 20:40 ibrahim kavaklı 2 gün içinde kişisel finans veya işletme finansmanı onaylayın. Finansal yardım için borç verenlere ve bankalara araştırma yapmak için vakit harcamaya ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan parayı şimdi alın. İhtiyacınız olan finansman türünden olursa olsun, kolaylaştıracağız. Nazik e-posta: offshoreloan1@yahoo.com
 • 2016-09-19 20:57 doğancancan Okuyan kişinin işleri kolaylaşır. – Sıkıştığın (maddi, manevi) zaman hemen Elem Neşrah (İnşirah)’ı okuyun. – Maneviyâtta ilerlemek isteyenler, bu sûreyi her gün 70 defa okumayı ihmal etmesinler. – Her türlü maddi ve manevi sıkıntılardan en kısa zamanda kurtulmak için her gün (70) defa okunmalıdır. http://www.suresioku.net/ – İçi sıkılanlar, başı daralanlar, bunalımda olanlar selâmete çıkmak istiyorlarsa, günde yetmiş defa bu sûreyi okumaya devam etsinler. – Kim bu sureyi beş vakit namazlardan sonra okumaya devam ederse, Cenab-ı Hak işlerinde ona kolaylık verir ve rızkını çoğaltır,sıkıntısını giderir,ummadığı yerden rızıklandırır – Bu sureyi her gün duha vaktinde iki yüzer defa okumaya devam eden kimse bazı esrarı ilahiyyeye vakıf olur. – Dilek için ise;2 rekat hacet namazını kıl Besmele ile 152 kere elem neşrah (İnşirah) suresini oku muradını iste gece yarısından sonra okunması makbuldür. http://www.suresioku.net/sureler/insirah-suresi/
 • 2016-04-28 14:57 WEB LUIS Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?. faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu? Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun. Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com) Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor.
 • 2015-11-26 12:39 Meftun yilmaz Isıran süresini çok güzel dinliyorum ama süre bitince çıplak kadın resmi geliyor, hata sizdeki yoksa tabletimdemk bilemiyorum, tabletime virüs bulaşmış olabilir.